top of page

The Flavians

R1-04163-000A.jpg

foto od: Tobias Humble

  • website
  • Spotify
  • Apple Music
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Twitter Icon

Management

Anton Rangardt - anton@alibi-agency.com

kontakt pro tisk

Print / Online - anton@alibi-agency.com 

singl #3 Better Than This

z EP - The Flavians

ke stažení

Better Than This - 30.04.2021

The Flavians se vrací s novým singlem “Better Than This”. Píseň je třetí publikací z nadcházejícího stejnojmenného EP (The Flavians).

 

Příběh o nespoutaném mladistvém rošťáctví, ve spojení s hravým indie-rockem, který je typický pro The Flavians, vytváří až moc známou scénu, která vrací do adolescentních let.

 

Píseň věrně popisuje pochybné situace při obstarávání rekreačních drog ve švédském maloměstě. “It won't get better than this” / „Už to lepší nebude” - vychvaluje si místní dealer, který se snaží prodat nejnovější model mladým delikventům.

 

Nový singl byl smíchán Robbie Moorem z Impression Recordings v Berlíně. O master se postaral Rupert Clervaux z Londýna, singl vychází 30.04.2021. Celé EP vyjde v létě skrze digitální distribuci od AWAL.

 

O The Flavians

 

Hudební skupina byla založena v Berlíně na konci roku 2017 a tvoří ji Švédové, Joakim Jägerhult (bicí) a Liam Blomqvist (zpěv a kytara), Češka, Anna Vaverková (zpěv a klávesy) a Brit, Thomas Wills (zpěv a basa). Kapela čerpá inspiraci z hřejivých, nostalgických zvuků šedesátých let a ze zběsilé, hedonistické energie Berlína. Spojuje tři odlišné hlasy s psychedelickými kytarovými texturami, barovým klavírem a bicími, aby vytvořila surrealistické, přesto uzemněné, přístupné, melodické a experimentální písně.

 

Od svého založení skupina odehrála mnoho koncertů ve svém adoptivním rodném Berlíně, což ji následně otevřelo možnost hrát jako předkapela na turné po Německu s hudebními skupinami „Catfish and the Bottlemen“ a „Ten Tonnes“. V létě roku 2019 skupina vystoupila na několika hudebních festivalech, mezi jinými například Glastonbury a Reeperbahn Festival. V roce 2020 vydala nezávislé debutové album „Ordinary People in an Ordinary World“.

živá vystoupení

bottom of page