top of page

The Flavians

R1-04163-000A.jpg

foto od: Tobias Humble

  • website
  • Spotify
  • Apple Music
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Twitter Icon

Management

Anton Rangardt - anton@alibi-agency.com

kontakt pro tisk

Print / Online - anton@alibi-agency.com 

singl #2 Blinded by the Scenery

z EP - The Flavians

ke stažení

Blinded by the Scenery - 05.03.2021

“Blinded by the Scenery” je druhým singlem z připravovaného stejnojmenného EP od berlínských The Flavians.

 

Narozdíl od většiny jejich písní se “Blinded by the Scenery” odklání od jindy spíše jemné skladby s nostalgickým zvukem 60.-70. let a ubírá se směrem k halasnému anthemickému indie rocku. 

 

Píseň vznikla v létě 2019 ve Velké Británíi, během účasti The Flavians na festivalu Glastonbury, kde si ji rovnou také poprvé živě zahráli. Úsměvné je, že “Blinded by the Scenery” byla napsána v podstatě z nouze, protože kapela potřebovala dostatek písní pro vystoupení na festivalu. 

 

Nyní, kdy blažené vzpomínky z letních festivalů vyznívají spíše ironicky, může “Blinded by the Scenery” fungovat jako kapka optimismu v moři melancholického sebepozorování, ve kterém se kapela momentálně nachází. Díky uřvanému chrapláku, energetickým kytarám a zvuku z retro elektrických varhan, které kapela koupila za 15 euro na eBay, aspiruje nový singl na nejambicióznější nahrávku The Flavians. 

 

Text písně vznikl Burroughsovou slavnou cut-up metodou, která vytvořila pro “Blinded by the Scenery” nečekanou variaci podnětů. Spojením formálních a absurdních článků z bulvárních sloupků na Daily Mail s rozhovory s mezinárodními humanitárními pracovníky a válečnými příběhy, uspořádala kapela sbírku pasáží, aneb 'Cestu Hrdiny: vykoupení, uzdravení, sebepoznání a lásky'. 

 

Singl byl smíchán Robbie Moorem z Impression Recordings v Berlíně (Florence & the Machine, Little Simz). O mastering písně se postaral Rupert Clervaux z Londýna. Píseň vychází v březnu a je součástí nadcházejícího EP, které bude vydáno v červnu 2021 prostřednictvím digitální distribuce AWAL.

 

O The Flavians

 

Hudební skupina byla založena v Berlíně na konci roku 2017 a tvoří ji Švédové, Joakim Jägerhult (bicí) a Liam Blomqvist (zpěv a kytara), Češka, Anna Vaverková (zpěv a klávesy) a Brit, Thomas Wills (zpěv a basa). Kapela čerpá inspiraci z hřejivých, nostalgických zvuků šedesátých let a ze zběsilé, hedonistické energie Berlína. Spojuje tři odlišné hlasy s psychedelickými kytarovými texturami, barovým klavírem a bicími, aby vytvořila surrealistické, přesto uzemněné, přístupné, melodické a experimentální písně.

 

Od svého založení skupina odehrála mnoho koncertů ve svém adoptivním rodném Berlíně, což ji následně otevřelo možnost hrát jako předkapela na turné po Německu s hudebními skupinami „Catfish and the Bottlemen“ a „Ten Tonnes“. V létě roku 2019 skupina vystoupila na několika hudebních festivalech, mezi jinými například Glastonbury a Reeperbahn Festival. V roce 2020 vydala nezávislé debutové album „Ordinary People in an Ordinary World“.

živá vystoupení

bottom of page