top of page

The Flavians

R1-04163-000A.jpg

foto od: Tobias Humble

Ace of Base - 22.01.2021

Po vydání debutového alba “Ordinary People in an Ordinary World”, The Flavians nezaháleli. Když jim rok 2020 ukázal stopku s koncertováním, zrekonstruovali si starou

zkušebnu v centru Berlína na nahrávací studio a pokřtili ji na “Flave Cave”.

 

Právě ve “Flave Cave”, která se nachází ve sklepě pod bývalým sídlem kultovní německé

kapely „Tangerine Dream“, napsali a nahráli nové, stejnojmenné EP – The Flavians. EP obsahuje pět drsnějších, přesto optimistických písní o bolestech mladých, ve kterých však nechybí dostatek hravosti a chytlavých melodií.

 

První singl z EP, píseň s názvem “Ace of Base”, vyjde již 22.ledna 2021 a svým žánrem zasahuje téměř do stylu „Americana“. Vybočuje tak z klasického „beatlesáckého“ pop/rocku šedesátých let, jehož vliv byl znát na debutové desce The Flavians. Píseň představuje bezstarostné a monotónní, avšak nejlepší roky života na švédském venkově. “Ace of Base” pojednává o velkých snech na malém městě, kdy se po třídenním flámu ocitnete v náručí bývalé lásky.

 

Ve zkratce je „Ace of Base“ o životní etapě, kdy jste ještě stále dostatečně mladí na to, abyste to mohli více “podělat”, ale zas dost staří, abyste byli moudřejší.

 

Singl byl smíchán Robbie Moorem z Impression Recordings v Berlíně (Florence & the Machine, Little Simz). O mastering písně se postaral Rupert Clervaux z Londýna. EP bude vydáno v červnu 2021 prostřednictvím digitální distribuce AWAL.

 

O The Flavians

 

Hudební skupina byla založena v Berlíně na konci roku 2017 a tvoří ji Švédové, Joakim Jägerhult (bicí) a Liam Blomqvist (zpěv a kytara), Češka, Anna Vaverková (zpěv a klávesy) a Brit, Thomas Wills (zpěv a basa). Kapela čerpá inspiraci z hřejivých, nostalgických zvuků šedesátých let a ze zběsilé, hedonistické energie Berlína. Spojuje tři odlišné hlasy s psychedelickými kytarovými texturami, barovým klavírem a bicími, aby vytvořila surrealistické, přesto uzemněné, přístupné, melodické a experimentální písně.

 

Od svého založení skupina odehrála mnoho koncertů ve svém adoptivním rodném Berlíně, což ji následně otevřelo možnost hrát jako předkapela na turné po Německu s hudebními skupinami „Catfish and the Bottlemen“ a „Ten Tonnes“. V létě roku 2019 skupina vystoupila na několika hudebních festivalech, mezi jinými například Glastonbury a Reeperbahn Festival. V roce 2020 vydala nezávislé debutové album „Ordinary People in an Ordinary World“.

  • website
  • Spotify
  • Apple Music
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Twitter Icon

Management

Anton Rangardt - anton@alibi-agency.com

kontakt pro tisk

Print / Online - anton@alibi-agency.com 

singl #Ace of Base

z EP - The Flavians

ke stažení

živá vystoupení

bottom of page