top of page

The Flavians

R1-04163-000A.jpg

foto od: Tobias Humble

  • website
  • Spotify
  • Apple Music
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Twitter Icon

Management

Anton Rangardt - anton@alibi-agency.com

kontakt pro tisk

Print / Online - anton@alibi-agency.com 

singl #4 Is It Real

z EP - The Flavians

ke stažení

Is It Real - 11.06.2021

„Is It Real“ je posledním singlem z nového stejnojmenného EP od The Flavians. V písni vzpomíná kapela na svůj výlet po kalifornském pobřeží a nevadské poušti ze sklepa v berlínském Kreuzbergu v dobách covidové pandemie. Je to píseň o totálním uchvácení a zamilování si tohoto krásného a tak odlišného místa, ale také o následném zhnusení a hořkosladkém pocitu, který přichází akorát, když je čas jít opět domů.

 

Pomocí kombinace harmonií, které jsou inspirované hudbou z Laurel Canyon z 60. a 70.let, rytmického piana a doteku evropské melancholie, „Is It Real“ zprostředkovává zamyšlení nad tímto kontroverzním místem.

 

Píseň vypráví příběh o toxickém vztahu, který je již pomalu u konce. V příběhu je místo Los Angeles personifikováno, jako by bylo milencem s výkyvy nálad, nepoctivostí, charismatem a mírným problémem s užíváním alkoholu. Ve městě, kde neexistuje jasná hranice, která by oddělovala autentické a absurdní, je těžké určit, zda je něco opravdu skutečné, pokud to nezabolí. / “Is it real if it doesn't hurt?”

 

Singl byl smíchán Robbie Moorem z Impression Studios v Berlíně (Florence + the Machine, Glen Matlock). O master písně se postaral Rupertem Clervaux v Londýně. Skladba vychází v pátek, 11. 6. 2021. Celé EP pak vyjde nezávisle 25.06.2021. Skrze digitální distribuci od společnosti AWAL.

 

O The Flavians

 

Hudební skupina byla založena v Berlíně na konci roku 2017 a tvoří ji Švédové, Joakim Jägerhult (bicí) a Liam Blomqvist (zpěv a kytara), Češka, Anna Vaverková (zpěv a klávesy) a Brit, Thomas Wills (zpěv a basa). Kapela čerpá inspiraci z hřejivých, nostalgických zvuků šedesátých let a ze zběsilé, hedonistické energie Berlína. Spojuje tři odlišné hlasy s psychedelickými kytarovými texturami, barovým klavírem a bicími, aby vytvořila surrealistické, přesto uzemněné, přístupné, melodické a experimentální písně.

 

Od svého založení skupina odehrála mnoho koncertů ve svém adoptivním rodném Berlíně, což ji následně otevřelo možnost hrát jako předkapela na turné po Německu s hudebními skupinami „Catfish and the Bottlemen“ a „Ten Tonnes“. V létě roku 2019 skupina vystoupila na několika hudebních festivalech, mezi jinými například Glastonbury a Reeperbahn Festival. V roce 2020 vydala nezávislé debutové album „Ordinary People in an Ordinary World“.

živá vystoupení

bottom of page