top of page

The Flavians

R1-04163-000A.jpg

foto od: Tobias Humble

  • website
  • Spotify
  • Apple Music
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Twitter Icon

Management

Anton Rangardt - anton@alibi-agency.com

kontakt pro tisk

Print / Online - anton@alibi-agency.com 

EP - The Flavians

ke stažení

The Flavians - 25.06.2021

Po vydání debutového alba “Ordinary People in an Ordinary World”, The Flavians nezaháleli. Když jim rok 2020 ukázal stopku s koncertováním, zrekonstruovali si starou

zkušebnu v centru Berlína na nahrávací studio a pokřtili ji na “Flave Cave”.

 

Právě ve “Flave Cave”, která se nachází ve sklepě pod bývalým sídlem kultovní německé

kapely „Tangerine Dream“, napsali a nahráli nové, stejnojmenné EP – The Flavians. EP obsahuje pět drsnějších, přesto optimistických písní o bolestech mladých, ve kterých však nechybí dostatek hravosti a chytlavých melodií.

 

Poslední a nejintimnější singl „Black Bat“ představuje strhující a sentimentální příběh, který se dotýká bolesti a nejistoty, která s sebou přináší spletitý a rozpolcený vztah. Když se sami sebe ptáte, jak jste se sem dostali, ale nedokážete si představit, že by to bylo jinak. Black Bat je obdobnou přikrývkou sametové deprese, do které se sami vrháme, když čelíme výzvám moderního života.

 

Díky silnému vokálnímu podání, které se nese po vrstvách napjatých smyčců a vokálních harmonií, vyniká Black Bat jako jedno z nejintrospektivnějších kousků kapely doposud.

 

O The Flavians

 

Hudební skupina byla založena v Berlíně na konci roku 2017 a tvoří ji Švédové, Joakim Jägerhult (bicí) a Liam Blomqvist (zpěv a kytara), Češka, Anna Vaverková (zpěv a klávesy) a Brit, Thomas Wills (zpěv a basa). Kapela čerpá inspiraci z hřejivých, nostalgických zvuků šedesátých let a ze zběsilé, hedonistické energie Berlína. Spojuje tři odlišné hlasy s psychedelickými kytarovými texturami, barovým klavírem a bicími, aby vytvořila surrealistické, přesto uzemněné, přístupné, melodické a experimentální písně.

 

Od svého založení skupina odehrála mnoho koncertů ve svém adoptivním rodném Berlíně, což ji následně otevřelo možnost hrát jako předkapela na turné po Německu s hudebními skupinami „Catfish and the Bottlemen“ a „Ten Tonnes“. V létě roku 2019 skupina vystoupila na několika hudebních festivalech, mezi jinými například Glastonbury a Reeperbahn Festival. V roce 2020 vydala nezávislé debutové album „Ordinary People in an Ordinary World“.

živá vystoupení

bottom of page